455685-2017 - ResultatSverige-Sandviken: Inspektion av ventilationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OVK – besiktningar Sandvikens kommun.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar OVK (obligatoriska ventilationskontroller) enligt gällande föreskrifter, allmänna råd från Boverket, plan- och bygglagen och plan- och byggförordningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
OVK – besiktningar Sandvikens kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen