455685-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städupphandling avseende Hötorgshallen
Referensnummer: FSK 2018/641
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser lokalvård av fastigheten Hötorgshallen. Fastigheten förvaltas av Fastighetskontoret, Stockholms stad
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen