455688-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Datatjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem.
Referensnummer: V-2017-0144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72300000 Datatjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
IT-avdelningen har idag behov av stöd för fler funktioner och processer än nuvarande system kan tillhandahålla i dess nuvarande upplägg, ex. på dessa är förändringshantering, problemhantering och inventariehantering (hård- och mjukvara). Delar av andra verksamheter inom universitetsförvaltningen och skolorna har uttryckt behov av utökat stöd för deras verksamhetsprocesser i systemet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen