See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Biljettkontrollverksamhet
Beskrivning: Region Örebro län upphandlar biljettkontroller samt att utfärda tilläggsavgifter och bidra till trygghetsskapande åtgärder inom allmän kollektivtrafik. Biljettkontrollerna sker i kollektivtrafik i Region Örebro län under Länstrafikens varumärke. Kontroller genomförs primärt på buss och kontroll på tåg kan genomföras.
Föregående meddelande: 004765-2023
Intern identifierare: 22RS5903
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71700000 Övervakning och kontroll
Ytterligare klassificering (cpv): 63712000 Kringtjänster för vägtransporter, 98300000 Diverse tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000