455765-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bussresor med förare
Referensnummer: 033/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar bussresor med förare avseende:
Delområde 1, Fast skolbusstrafik, skolbusstrafik med fasta turer enligt schema
Delområde 2, Bussresor vid behov för exempel studieresor, konferensresor och event.