455768-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Järfälla: Färdtjänstfordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av handikappfordon
Referensnummer: Ten 2022/458
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114300 Färdtjänstfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av 15 stycken handikappfordon enligt förutsättningar angivna i upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen