45578-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Omlokalisering – Flyttjänster Utflytt Operahuset
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlyttjänster Utflytt Operahuset
BeskrivningBeställaren avser med upphandlingen att upphandla ett avtal för flyttjänster när hela verksamheten i Operahuset ska flyttas ut under en större renovering av Operahuset. Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett avtal med en (1) Leverantör.
Intern identifierare26/2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98392000 Omlokalisering
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000