Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Golvarbeten
Referensnummer: 2019/00233-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44112200 Golvbeläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling sker med målsättning att under preciserade förutsättningar upprätta årsentreprenad (ramavtal) avseende golvarbeten inom Västerås stad efter avrop.
Arbeten som kan förekomma är reparationer, utbyte och nyinläggning av golvbeläggningar, entreprenader och dylika arbeten ibland under ”partnering” liknande form.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område öster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44112200 Golvbeläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område väster
Del nr: 2