455835-2021 - ResultatSverige-Malmö: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nya Högaholmsskolan
Referensnummer: Pnr 6E26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av skola.
Entreprenadform: GE
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625200 Brandlarmssystem, 39141400 Färdigmonterade kök, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45212230 Byggnation av omklädningsrum, 45212422 Byggnation av matsal, 45213260 Byggnation av förråd, 45213400 Installation av personalrum, 45232460 Sanitetsanläggningar, 45236210 Markanläggning för lekplats, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45313100 Hissinstallationer, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen