455836-2021 - ResultatSverige-Malmö: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gamla IP Bollens fsk och idrottsytor
Referensnummer: Pnr 5823
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av Fsk samt idrottsytor.
Entreprenadform: GE
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39293300 Konstgräs, 42416100 Hissar, 45223300 Byggnation av parkeringsplats, 45232460 Sanitetsanläggningar, 45236100 Mark- och grundarbeten: diverse idrottsanläggningar, 45236210 Markanläggning för lekplats, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45313100 Hissinstallationer, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45343000 Installation av brandskydd, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen