4559-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädgårdstjänster – Gräsklippning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGräsklippning
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal avseende gräsklippning, trimning samt äng- och slåtterskötsel. Upphandlingen är uppdelad i två (2) delområden, upphandlingsområde norr och upphandlingsområde söder. Varje del kommer att utvärderas separat.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUpphandlingsområde norr
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122814:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUpphandlingsområde söder
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122814:Lot:2