455906-2021 - ÄndringSverige-Skillingaryd: Byggnation av låg- och mellanstadieskola
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nya Götaförs skola i Vaggeryd
Referensnummer: UH-2020-047
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaggeryds kommun bjuder in till anbudsgivning enligt bifogade handlingar.
Upphandlingen avser  att på  totalentreprenad på anvisad tomtmark projektera och uppföra en byggnad för tidsbegränsat bruk. Efter avslutade entreprenadarbeten vidtar hyrestid enligt särskilda villkor. Efter hyrestiden ska byggnaden kunna nedmonteras och avetableras med erforderlig återställning.