455921-2021 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Rörmokeriarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv Handsken1, Hattmakaren 1-2 Eskilstuna. Stamrenovering
Referensnummer: 21/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser stambyte inom Handsken 1 samt Hattmakaren 1-2, Carl Johansgatan 2-14 som innehåller totalt 139 st lägenheter. Lägenheter finns i markplan samt tre våningsplan. Byggnaderna innehåller krypgrund där avlopp är placerat