Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Avancerad defibrillator.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro län.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Denna upphandling avser ramavtal för avancerade defibrillatorer för leverans till Hälso- och sjukvårdsförvaltningen, Region Örebro län.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33182100 Defibrillator, 33100000 Medicinsk utrustning, 33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.