Officiellt namn: Eskilstuna Strängnäs Energi och Miljö Aktiebolag Postadress: Kungsgatan 86 Ort: Eskilstuna Postnummer: SE-631 86 Land: Sverige Att: Anna Backeliv E-post:inkop@eem.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Slambil och Spolbil.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Södermanlands län.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Eskilstuna Strängnäs Energi och Miljö AB (ESEM) har för avsikt att upphandla en Slambil och en Spolbil. ESEM har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör av båda fordonen.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34140000 Tyngre motorfordon, 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.