455968-2016 - ResultatSverige-Eskilstuna: Mejeriprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel – Mejeri.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Eskilstuna.
Nuts-kod SE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Leverans av mejerivaror till Eskilstuna kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15500000 Mejeriprodukter, 15510000 Mjölk och grädde, 15511000 Mjölk, 15511400 Lättmjölk, 15512000 Grädde, 15512900 Vispgrädde, 15550000 Blandade mejeriprodukter, 15551000 Yoghurt och övriga syrade mjölkprodukter, 15551300 Yoghurt, 15551310 Naturell yoghurt, 15551320 Smaksatt yoghurt
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.