456052-2022 - ResultatSverige-Härnösand: Diverse byggmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg- och Järnhandelsvaror
Referensnummer: UH-2022-014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44190000 Diverse byggmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Härnösands kommun inbjuder till att lämna anbud avseende normalt förekommande järnhandelsvaror och byggvaror för reparationer, enklare utbyggnader, förbrukningsmaterial och enklare byggnationer för kommunens verksamheter. Kommunen har för avsikt att upphandla avtal för handel av byggmaterial och kontrakt kan tecknas med fler leverantörer för att säkerställa leveransmöjligheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44190000 Diverse byggmaterial, 34928210 Trästolpar, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44230000 Byggnadssnickerier, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44530000 Fästen för industriellt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Järnhandelsvaror och byggvaror för reparationer, enklare utbyggnader, förbrukningsmaterial och enklare byggnationer för kommunens verksamheter.