Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lös inredning till Maja Beskowsskolan
Referensnummer: 18148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Specifikt köp av möbler och inredning till Maja Beskows högstadie- och gymnasieskola. Totalt är skolan 30 000 kvm stor och det kommer att finnas plats för 1600 elever. Möblerna och inredningen ska vara på plats för utplaceringen under april månad och skolstart beräknas höstterminen 2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Klassrum
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39100000 Möbler, 39200000 Inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Elevstol
Del nr: 2
Mötesstolar
Del nr: 3
Kontor
Del nr: 4
Bord
Del nr: 5
Whiteboard
Del nr: 6
Elevhälsan
Del nr: 7
Konferensmöbler
Del nr: 8
Slöjd
Del nr: 9
Stolar och fåtöljer
Del nr: 10
Bord och stol
Del nr: 11
Sittbänk och lampa
Del nr: 12
Stol
Del nr: 13
Skärmar
Del nr: 14
Karmstol och stolar
Del nr: 15
Barstol och stol
Del nr: 16
Lampor
Del nr: 17
Bord och barbord
Del nr: 18
Fåtölj
Del nr: 19
Barbord, bord och stolar
Del nr: 20
Stol tip
Del nr: 21
Soffa och fåtölj
Del nr: 22
Arbetsbäknar
Del nr: 23