Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sälen — 30 Mvar Variable Shunt Reactor
Referensnummer: UH-2019-141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31170000 Transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Ellevio AB will order 1 variable shunt reactor to substation Sälen, Sweden. The reactor will be connected to the 50 kV network. Size is 30 MVAr. Delivery on site early Q4 2020.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31170000 Transformatorer, 65310000 Eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen