45615-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Datorrelaterad utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal AV-utrustning 2018
Referensnummer: C2017/805
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlstads universitet upphandlar ramavtal för AV-utrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30237260 Väggfästen för bildskärmar, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32340000 Mikrofoner och högtalare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen