456297-2016 - ResultatSverige-Helsingborg: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksservice.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Helsingborg.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen omfattar akut och planerad service och reparationer efter utgången garantitid, av storköksutrustning som till exempel ugnar, diskmaskiner, stekbord, transport/värme/kombiskåp, kokgrytor, kyl- och frysskåp.
Upphandlingen omfattar även tillhandahållande av jourservice. Utrustningen är av varierande fabrikat och ålder.
Upphandlingen omfattar inte service och reparationer av hushållsmaskiner samt frys- och kylrum.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50000000 Reparation och underhåll
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.