Officiellt namn: Sävsjö kommun Postadress: Djurgårdsgatan 1 Ort: Sävsjö Postnummer: SE-576 80 Land: Sverige Att: Lars Dufva E-post:lars.dufva@savsjo.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Analystjänster, Sävsjö kommun 2015 (HAR).
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 8: Forsknings- och utvecklingstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sävsjö.
Nuts-kodSE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Laboratorietjänster såsom analyser av vatten, deponi, värme, avlopp, badvatten, bakterier, allergener, dricksvatten, köttprodukter, färdiglagad mat och fiskprodukter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71900000 Laboratorietjänster, 71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.