See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stomlinjetrafik i Norrbotten, Objekt: 01.2025.059
Beskrivning: Länstrafiken i Norrbotten AB har för avsikt att upphandla kollektivtrafik i länet med preliminär trafikstart år 2027. Trafiksträckan med ingående linje vilket är föremål i denna upphandling är: Trafiksträcka: LULEÅ - KIRUNA -Linje 10. Upphandlingsdokument tillhörande upphandlingsobjektet kommer att finnas tillgängligt i upphandlingsportalen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107678:Lot:1