456466-2016 - Frivillig förhandsinsynSverige-Norrtälje: Vakttjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Detta meddelande omfattas av: Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Roslagsbostäder AB, Störningsjour i Hallstavik.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 23: Spanings- och säkerhetstjänster, med undantag av säkerhetstransporter
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Norrtälje.
Uppdraget gäller Hallstavik och Älmsta i Norrtälje kommun.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Störningsjour med avrop efter behov. Krav på inställelsetid är en kvalitetskritisk faktor för att kunna utföra uppdraget enligt kontraktsvillkoren.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79713000 Vakttjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.