456497-2022 - ÄndringSverige-Sjöbo: Mejeriprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färska mejeriprodukter
Referensnummer: 22/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Sjöbo kommun och Skurups kommun, härefter ”Beställaren”, inbjuder intresserade anbudsgivare, härefter "Leverantören", till anbudsgivning avseende Färska mejeriprodukter i enlighet med detta upphandlingsdokument och dess bilagor.
Uppdraget framgår mer utförligt av punkt 1.2 samt avsnitt 4 Kravspecifikation.
Upphandlingen ska resultera i två (2) kontrakt som tecknas med två (2) leverantörer. Anbud kan lämnas på ett eller två områden.
Utvärdering sker enligt principen om det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet baserat på lägsta pris.
Upphandlande myndighet och beställare
Sjöbo kommun Org. nr. 212000-1090275 80 SJÖBO
Skurups kommunOrg.nr. 212000-1082274 80 Skurup