See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad - Tofta 386 - Logistikbyggnad
Beskrivning: Upphandling av nybyggnationsprojekt, sker genom förhandlat förfarande i två steg. Logistikbyggnad med arbetsplatser samt tillhörande del med kontorsarbetsplatser på Tofta Garnison på Gotland.
Föregående meddelande: 009999-2023
Intern identifierare: 3511/2023
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000