456519-2018 - ResultatSverige-Örebro: Möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler Citypassagen
Referensnummer: Ks 897/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Möbler och inredning till Citypassagen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor, 39121000 Skrivbord och bord, 39130000 Kontorsmöbler, 39131000 Kontorshyllor, 39173000 Förvaringsenheter, 39200000 Inredning, 39516100 Inredningstextilier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inledning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på möbler och inredning till Citypassagen för leverans till den upphandlande myndigheten.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
Denna upphandling avser ramavtal avseende möbler och inredning till Citypassagen.Läs mer om Citypassagen på byggnadens hemsida
Möbler och inredning ska täcka behovet för att uppfylla kontorsmiljö enligt aktivitetsbaserat arbetssätt för fyra förvaltningar.
Total beräknad inköpssumma uppskattas till 11 - 12 000 000 SEK. Angiven uppskattad inköpsvolym är ungefärlig och ska inte betraktas som bindande.
Uppskattad volym finns i bifogade dokument. Angiven volym är endast en uppskattning, inga volymer garanteras under avtalsperioden.
Upphandlande myndighet
Upphandlande myndighet för denna upphandling är:
Organisationsnr Upphandlande myndighet
212000-1967 Örebro kommun