See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård med tilläggstjänster, Östersund
Beskrivning: Tillväxtverket upphandlar lokalvård med option på tilläggstjänster för kontoret i Östersund. Lokalvårdsuppdraget omfattar ca 2 287 kvm kontorslokaler fördelat på två plan.
Intern identifierare: Ä 2025-129
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Annonserad upphandling
Intern identifierare: Ä 2025-660
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Svar på krav (föredraget alternativ)
Beskrivning: Alternativ till ESPD
Intern identifierare: Ä 2025-0660