See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drakenbergsgatan 1A (helrenovering)
Beskrivning: Entreprenaden avser helrenovering av fastigheten Drakenbergsgatan 1A som totalentreprenad enligt ABT 06. Entreprenören ges ett utökat ansvar och större frihet än de flesta av våra projekt att utveckla tekniska och konstruktiva lösningar som uppfyller ställda krav och gällande myndighetsdirektiv.
Intern identifierare: 25/53
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Helrenovering Drakenbergsgatan 1A (helrenovering)
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Helrenovering Drakenbergsgatan 1A (helrenovering) (1)
Beskrivning: Upphandling av entreprenad.
Intern identifierare: 1738697-1
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45453000 Reparation och renovering
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Helrenovering Drakenbergsgatan 1A (helrenovering) (2)
Beskrivning: Renovering
Intern identifierare: 1738698-2