45668-2022 - ResultatSverige-Gislaved: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster Bygg
Referensnummer: 21-1101-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av hantverkstjänster Bygg inom följande områden Bygg, Byggplåt, Måleri, Golv, Glasmästeri och Mark
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Prisuppgift för kategori Bygg
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolym för hantverkstjänster är 86 000 000 SEK.
Prisuppgift för kategori Byggplåt
Del nr: 2
Prisuppgift för kategori Måleri
Del nr: 3
Prisuppgift för kategori Golv
Del nr: 4
Prisuppgift för kategori Mark
Del nr: 5
Prisuppgift för kategori Glasmästeri
Del nr: 6