Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopkärl med komprimering.
Referensnummer: KSN-2017-2549
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928480 Soptunnor och papperskorgar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar sopkärl med komprimering drivna av förnyelsebar energi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928480 Soptunnor och papperskorgar, 39224340 Soptunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen