2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för fakturagranskning
Beskrivning: Köparen upphandlar ett Systemstöd för fakturagranskning som erfordrar de systemförmågor som redovisas i kravspecifikationen och upphandlingsdokumenten som helhet.
Intern identifierare: UE 26.052
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Se upphandlingsdokumenten
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72210000 Programmering av programpaket
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se bilaga pris. Ökad faktura volym kan köpas till exempelvis.