Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport och omhändertagande av avfall från deponi
Referensnummer: UH-2018-117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513300 Avfallsförbränning
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad upphandling av nytt avtal för förbränning av medverkande kommuners hushålls- och verksamhetsavfall. Samt transport till förbränningsverkets från respektive kommuns lagringsplats. Upphandlingen är delad i olika avtalsområden i enlighet med upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Omhändertagande
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513300 Avfallsförbränning, 90512000 Avfallstransport, 90500000 Avfallstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Transport Avfall Lycksele kommun (LAVAB)
Del nr: 2
Transport Avfall Storuman kommun
Del nr: 3
Tärnaby
Del nr: 4
Transport Avfall Dorotea
Del nr: 5
Transport Avfall Sorsele
Del nr: 6
Transport Avfall Åsele kommun
Del nr: 7
Transport Avfall Vilhelmina kommun
Del nr: 8