456777-2021 - ResultatSverige-Oxelösund: Rengöringsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel
Referensnummer: Inköp.2021.10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39830000 Rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leveranser av storkökskemikalier såsom, maskindiskmedel, torkmedel, avkalkningsmedel, specialrengöring med mera till Oxelösund- och Trosa kommun. Även doseringsutrustning inklusive installation, service och demontering ingår. Köken omfattar förskolor, skolor och äldreomsorgskök.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39830000 Rengöringsmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831210 Maskindiskmedel, 39832000 Diskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Maskindiskmedel för Oxelösunds kommuns behov.