456816-2020 - ResultatSverige-Falun: Ortopediska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopedteknisk verksamhet
Referensnummer: RD20/01500
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85111600 Ortopediska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ortopedteknisk verksamhet till patienter inom Region Dalarnas upptagningsområde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85111600 Ortopediska tjänster, 33183000 Ortopediska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen