456817-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tjänster inom språkgranskning, språkcoaching och klarspråksutbildning
Referensnummer: 2020-121/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Statskontoret upphandlar tjänster inom språkcoaching, språkgranskning och klarspråksutbildning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänster inom språkgranskning, språkcoaching och klarspråksutbildning.