456879-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medier till folk- och skolbiblioteken.
Referensnummer: RV2017-386
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland upphandlar biblioteksmedia till bibliotek i de värmländska kommunerna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kategori 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48912000 Barnvänliga titlar, 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22110000 Tryckta böcker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kategori 2
Del nr: 2
22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22110000 Tryckta böcker, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
Kategori 4
Del nr: 4
48912000 Barnvänliga titlar, 32354500 Videofilmer, 22110000 Tryckta böcker, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
Kategori 5
Del nr: 5
48911000 Datorspel, 44176000 Film, 32354500 Videofilmer, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
Kategori 6
Del nr: 6
22120000 Publikationer, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
Kategori 7
Del nr: 7
22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
Kategori 8
Del nr: 8