456917-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Vaxholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsulter
Referensnummer: KS 2018/141.055
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen som omfattar fem (5) delområden avser ramavtal för IT-konsulter.
Vaxholms stad som varande upphandlande myndighet inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud på Ramavtal avseende IT-konsulter.
Leverantörer kan lämna anbud på någon, några eller samtliga delar/områden av de fem (5) delarna som specificeras i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 5
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Programvaru-/Systemområde 1
Del nr: 2.
72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster
Programvaru-/Systemområde 2, enl upphandlingsdokumenten.
Del nr: 3.
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster
Programvaru-/Systemområde 3
Del nr: 4.
Resultkonsulter
Del nr: 5.
Arkitektur/IT-strateg