Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon 2017.
Referensnummer: 17RS1545
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget Västernorrland, Härnösands- Kramfors- Sollefteå- Timrå- Ånge- och Örnsköldsviks Kommun har för avsikt att upphandla ramavtal för flera olika kategorier fordon som inkluderar personbilar, minibussar, pick-uper och lätta lastbilar inom olika drivmedelsklasser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen