456988-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – E-arkiv
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelE-arkiv
BeskrivningGävle kommun avser att upphandla en ny E-arkivlösning som ska installeras och förvaltas inom kommunens egen tekniska miljö. Den nya lösningen ska ersätta den nuvarande E-arkivlösningen, som idag används för både mellanarkivering och slutarkivering av material från flera olika verksamhetssystem.
Intern identifierare15584
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48311100 Dokumenthanteringssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareE-arkiv