457004-2021 - ResultatSverige-Luleå: Lagringsmedier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lagringslösning med SAN-switchar inkl. underhåll och support
Referensnummer: KLF 2021/644
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30234000 Lagringsmedier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Luleå kommuns behov av primär lagringslösning. Köpet avser en engångsinvestering med tillhörande serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30234000 Lagringsmedier, 32580000 Datautrustning, 32581000 Datakommunikationsutrustning, 32584000 Datalagringsmedia, 72317000 Datalagring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2