45701-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Järnvägsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växelmateriel till projekt Hisingsbron och Nils Ericsonsplatsen
Referensnummer: 6377/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34940000 Järnvägsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av växelmateriel till ny- och ombyggnadsprojekt på spårvägsbanan i Göteborg. Leveranserna är avsedda för projekten Hisingsbron och Nils Ericsonsplatsen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34941600 Spårkorsningar, 34941800 Spårväxlar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leveranstidpunkterna är februari resp. maj månad år 2021.