457037-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster till Nyköpings tingsrätt
Referensnummer: 0802-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster inklusive golvvård och fönsterputs till Nyköpings tingsrätt i enlighet med förfrågningsunderlaget i sin helhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen