457041-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Kuvöser
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öppenvårdskuvös (Bas).
Referensnummer: LS 2016-1020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33152000 Kuvöser
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms läns landsting anser att det finns ett behov att anskaffa öppenvårdskuvöser till Nya Karolinska Solna, Karolinska Universitetssjukhuset, Södersjukhuset, Södertälje och Danderyds sjukhus.