2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nationellt ramavtal truminfodringar Väg
Beskrivning: Nationellt ramavtal för underhållsåtgärder avseende truminfodring väg.
Intern identifierare: KOM-420798
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Norra regionen
Beskrivning: Västernorrlands, Jämtlands, Västerbottens och Norrbottens län
Intern identifierare: Norra regionen
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mellersta, Östra regionen
Beskrivning: Uppsala, Södermanlands, Västmanlands, Värmlands, Örebro, Dalarnas, Gävleborgs, Stockholms och Gotlands län.
Intern identifierare: Mellersta, Östra regionen
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Södra, Sydöstra och Västra regionen
Beskrivning: Kronobergs, Blekinge, Skåne, Jönköpings, Kalmar, Östergötlands, Hallands och Västra Götalands län.
Intern identifierare: Södra, Sydöstra och Västra regionen