457110-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – C-bågar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelC-bågar
BeskrivningUpphandlingen avser fyra mobila C-bågar för användning på Operationsenheten i Växjö. Varav två ska vara motoriserade. Denna upphandling omfattar även installation, utbildning, optimering, service, support, reservdelar, option, inbyte och tillbehör till upphandlad utrustning.
Intern identifierare26RS753
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000