457114-2022 - ResultatSverige-Västerås: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult för talang- och investeringsattraktion
Referensnummer: 2022/0887
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
MDU önskar teckna avtal med en konsultbyrå för vidareutveckling av innovationsacceleratorn Electrification hub. Några mål för det kommande arbetet:
- Behålla och öka inflyttningen av experter och andra yrkesverksamma.
- Öka mångfalden.
- Stärka varumärkesigenkänningen.
- Öka viljan att investera i regionens bolag och öka antalet bolag som väljer att etablera sig i regionen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen