Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fruktkorgar
Referensnummer: FK 2022/022105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fullservice fruktleverans av ekologisk/säsongsanpassad frukt till Försäkringskassans och Pensionsmyndighetens anställda, i enlighet med angivna anbudsområden. Totalt handlar det om cirka 90 kontor runt om i Sverige.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 35 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 3
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03222111 Bananer, 03222200 Citrusfrukt, 03222321 Äpplen, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/04/2023Slut: 31/03/2025
Detta kontrakt kan förlängas: nej
Del nr: 2
Del nr: 3