457182-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationstankning
Referensnummer: KS-UH/2020:4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tankning av drivmedel via bemannad eller obemannade tankstationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del 1: Karlstads kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09130000 Petroleum och destillat, 09132000 Bensin
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är uppdelad i 5 delar utifrån ingående parters geografiska placering.
Del 2: Molkom
Del nr: 2
Del 3: Vålberg
Del nr: 3
Del 4: Väse
Del nr: 4
Del 5: Karlstads Energi AB
Del nr: 5