2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ansökan - PFAS-rening i lakvatten - Konkurrenspräglad dialog
Beskrivning: Ansökan om att få delta i en konkurrenspräglad dialog med målet att identifiera och vidareutveckla effektiva och hållbara lösningar för rening av PFAS i lakvatten.
Intern identifierare: 26/1
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
Ytterligare klassificering (cpv): 45232430 Vattenrening
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: PFAS-rening i lakvatten - Konkurrenspräglad dialog
Beskrivning: Borås Energi och Miljö AB (556527-5590) avser att genomföra en konkurrenspräglad dialog med målet att identifiera och hitta effektiva och hållbara lösningar för rening av PFAS i lakvatten. Då området är tekniskt komplext och under snabb utveckling har Beställaren valt att inte förhandsdefiniera specifika tekniker eller metoder. Denna inbjudan/ansökan om att få delta i den konkurrenspräglade dialogen riktar sig till leverantörer som har intresse och förmåga att delta i processen och bidra med innovativa och välgrundade lösningar.
Intern identifierare: 1844760-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1844761-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del (1)
Intern identifierare: 1845087-2